Skocz do zawartości

Zdjęcie

DSS-402 ZODIAK - przytłumiony dźwięk

dss 402 zodiak unitra diora dźwięk przytłumiony awaria

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
1 odpowiedź w tym temacie

#1 Kuki5050

Kuki5050

Newbie

• Members
  • Pip
  • 1 postów

Napisano 17 styczeń 2015 - 11:17

Witam.

Otóż piszę ponieważ mam problem z moim Zodiakiem, którego miesiąc temu odkupiłem. Przy graniu obojętnie z jakiego źródła lewy kanał gra bardzo cicho, prawy troszkę głośniej, ale też nie gra zbyt dobrze, ponieważ zmuszany byłem do nastawiania głośności na MAX, a słychać wszystko na poziomie 20-40% (na ucho). Problem ten jest uciążliwy przy próbie przestrojenia głowicy GFE-105 na pasmo CCIR (na razie odbiera mi kilka stacji, ale nie pokrywa całego pasma). Dodam że próbę odsłuchową (pierwszą) przeprowadzałem z użyciem kolumn Unitra Tonsil Space '86 (najpewniej z lat 80. mocno zużyte, ale działające) i gramofonu Unitra Fonica WG-903 Artur Stereo (rocznik 1983, z wkładką UF-70), zaś przy przestrajaniu używałem tych samych kolumn i anteny SONUS (ponoć polska produkcja, bez wzmacniacza) z użyciem "adaptera" (przewodu antenowego koncentrycznego z wtykami męskimi po obu stronach kabla) domowej konstrukcji. Trzecia próba odsłuchowa odbyła się z użyciem magnetofonu Unitra ZRK M-2405 S Forte.
Proszę o pomoc. W razie możliwości proszę również o przesłanie skanów z instrukcji serwisowej Zodiaka.

Użytkownik Kuki5050 edytował ten post 17 styczeń 2015 - 11:20

• 0

#2 Malipczuk

Malipczuk

Member

• Members
  • PipPip
  • 131 postów
  • LokalizacjaZielona Góra

Napisano 17 styczeń 2015 - 08:19

Powodów może być wiele, od wyschniętych elektrolitów w torze sygnałowym/sprzężeniach zwrotnych po uszkodzony potencjometr. Czy słychać jakieś zniekształcenia w dzwięku ? jeśli ich nie ma na początku zainteresował bym się C401 oraz C402, domyślam się, że nie masz możliwości skorzystać z oscyloskopu ale przydała by się chociażby słuchawka i trzeba po torze sygnałowym podróżować wtedy wyjdzie gdzie sygnał ginie (staje się cichy) ;)

• 0

Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: dss, 402, zodiak, unitra, diora, dźwięk, przytłumiony, awaria

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych