Skocz do zawartości

vps z directadmin
Zdjęcie

Space 86

• Zamknięty Temat jest zamknięty
13 odpowiedzi w tym temacie

#1 Malipczuk

Malipczuk

Member

• Members
  • PipPip
  • 131 postów
  • LokalizacjaZielona Góra

Napisano 24 grudzień 2014 - 07:02

Witam serdecznie, czy ktoś posiada/posiadał zestaw głośnikowy Space 86 ? jakieś opinie na jego temat ? udało mi się jakoś nigdy go nie słyszeć pomimo tego, że to dosyć popularny sprzęt. W ostatnim czasie zmieniają mi się gusta muzyczne (chyba się starzeje) i łupiące i świszczące Altusy zaczynają mnie irytować poza tym nie mam ochoty już wkładać w nie pieniędzy a trochę by się przydało z drugiej strony Zg15c11 są trochę "za słabe" na moje 35m2, zaskakująco dobrego dołu tych kolumn się nie spodziewam - nie potrzebuje ale interesuje mnie średnica i wysokie : ) myślałem także nad Zg30c114 no ale tu ze średnicą raczej krucho. Pozdrawiam : )

• 0

#2 ambroży_pompka

ambroży_pompka

Member

• Members
  • PipPip
  • 356 postów

Napisano 24 grudzień 2014 - 07:39

myślałem także nad Zg30c114 no ale tu ze średnicą raczej krucho

Niby dlaczego? 20/30 lepiej gra średnicą niż rasowy GDM.

Od spejsów z dala. 

• 0

#3 Malipczuk

Malipczuk

Member

• Members
  • PipPip
  • 131 postów

Napisano 24 grudzień 2014 - 07:48

Powiadasz ? Zg30c słyszałem dawno temu i za bardzo brzmienia nie pamiętam, w internecie natomiast opinie mówią, że ze średnicą słabo.

Od spejsów z dala

Aż tak z nimi zle ? 

• 0

#4 golob1210

golob1210

Member

• Members
  • PipPip
  • 76 postów
  • LokalizacjaZabrze

Napisano 25 grudzień 2014 - 12:50

Ja mam Space'y 86 pod PW8010 i grają dobrze.

• 0

#5 Malipczuk

Malipczuk

Member

• Members
  • PipPip
  • 131 postów

Napisano 25 grudzień 2014 - 01:11

Ja osobiście zbyt dużo pochlebnych opinii na temat tych kolumn nie słyszałem, ale też nie były one jakoś tragiczne, a swoją drogą zastanawia mnie z czego ta "nieudolność" space'ów wynika gra w nich całkiem niezły GDN 20/40 zgodnie z przeznaczeniem w obudowie zamkniętej, zwrotnica nie jest najgorsza chociaż nie mam pojęcia jak z jej parametrami w stosunku do przetworników (nie najgorsza jeśli chodzi o budowę elektryczną) GDWK 7/50 to słaby i łatwy do uszkodzenia przetwornik ale miałem okazje słyszeć go w innym zestawie i grał całkiem dobrze a to czy ktoś mu zrobi krzywdę czy nie to już kwestia umiaru w słuchaniu muzyki : ) z tego co wiem space 86 mają cienkie śćianki obudowy (podejrzewam, że stąd wynika pudełkowaty bass) w dodatku fatalne wytłumienie i niskiej jakości przewody połączeniowe wewnątrz, jeśli tylko dlatego te kolumny są tak źle oceniane to je kupię, bo zmienić wytłumienie i przewody to żaden kłopot. 

• 0

#6 ambroży_pompka

ambroży_pompka

Member

• Members
  • PipPip
  • 356 postów

Napisano 25 grudzień 2014 - 01:42

Miałem i to nie jedną parę, wymiana wytłumienia i okablowania to strata kasy i czasu, bo nic wielkiego  im to nie da, gdwk 7/50 cienizna, zwrotnica cienizna.

Fakt 20/40 w zamkniętej to dobrze, ale w zbyt małej... po kolejne, w 12m2 potrafią zniknąć, lub nie dawać rady, a w 35 to po prostu będą brzęczyki.

Polecam zgc40-8-580 lub ich odpowiednik 4-ro ohmowy, 30c114, 115, lub zgc50, jednak jak na 35m2 to te zestawy są nadal zbyt małe i mało efektywne - ale jakościowo i "niskotonowo" lepsze od spejsów.

W 35m2 zg30c201 mogłyby popisać się swoją genialną średnicą i dość dobrą efektywnością. Chociaż i tak polecałbym do takiego metrażu coś większego, co by zestaw nie dawał wrażenia niedostatku. 

Użytkownik ambroży_pompka edytował ten post 25 grudzień 2014 - 01:45

• 0

#7 ambroży_pompka

ambroży_pompka

Member

• Members
  • PipPip
  • 356 postów

Napisano 25 grudzień 2014 - 01:44

Wszystko oczywiście zależy od możliwości budżetu jaki chcemy przeznaczyć, oraz "jednostki napędowej", by się zbytnio nie pociła. :)

• 0

#8 Malipczuk

Malipczuk

Member

• Members
  • PipPip
  • 131 postów

Napisano 25 grudzień 2014 - 02:31

zestaw nie dawał wrażenia niedostatku

Tego się raczej nie obawiam, słucham muzyki naprawdę cicho, przypominam, że obecnie na tych 35m2 grają Zg15c11 i naprawdę dużo więcej mi nie potrzeba : ) Poza tym, do "łopotania" to prawdopodobnie zostawie sobie A140, chcę po prostu zestaw na którym o godzinie 21 leżąc na kanapie, przyjemnie posłucham muzyki. 

Wszystko oczywiście zależy od możliwości budżetu

Budżet jest obecnie niewielki (w granicach 300zł) no ale zawsze można te Altusy 140 sprzedać : )

"jednostki napędowej", by się zbytnio nie pociła

Tutaj raczej nie będzie problemu, kolumny mają grać pod pioneerem A-223 (około 2x50W 8ohm RMS) mam również "pod ręką" yamahę A-500 no a z Polskich sprzętów dało by radę za grosze Ws354 wykombinować, raczej żadne inne Polskie konstrukcje mi nie odpowiadają, nawet jeśli mam możliwość je mieć przysłowiowe za grosze ;)

Zaciekawił mnie jeszcze zestaw ZGC-40-8-581 to taka bardziej uproszczona wersja Zg30c, brak zwrotnicy (tylko kondensator) którą bym dorobił tu by nie było problemu ale obawiam się, że koulmny te mają za mały litraż dla GDN'a. Cena tego zestawu jest raczej przyjazna. Ostatecznie zdecyduje się chyba na Zg30c. 

Użytkownik Malipczuk edytował ten post 25 grudzień 2014 - 02:46

• 0

#9 ambroży_pompka

ambroży_pompka

Member

• Members
  • PipPip
  • 356 postów

Napisano 25 grudzień 2014 - 03:03

581 zagrają lepiej od spejsików, Płytki 20/30/4 w środku, fajna średnica. :)

580 maja większą budę, i również tylko kondensator, dźwięk zawdzięczają swej prostocie, i dorobienie zwrotnicy tylko je "zabije".

Użytkownik ambroży_pompka edytował ten post 25 grudzień 2014 - 03:03

• 0

#10 Malipczuk

Malipczuk

Member

• Members
  • PipPip
  • 131 postów

Napisano 25 grudzień 2014 - 03:33

581 zagrają lepiej od spejsików

Mam okazje je zdobyć właśnie z GDN 20/30 po regeneracji oczywiście pianka tonsila a membrana oryginalna za kwotę 100zł, GDWK nigdy nie naprawiany (właściciel raczej szanował te kolumny, jest tez ich pierwszym właścicielem)

580 maja większą budę, i również tylko kondensator, dźwięk zawdzięczają swej prostocie, i dorobienie zwrotnicy tylko je "zabije".

Zdaje się, że w materii kolumn głośnikowych masz znacznie większą wiedzę ode mnie, ale sztywna literatura mówi, że powinno się zastosować filtr dolno przepustowy w celu odcięcia górnych częstotliwości których nie przetwarza głośnik w tym przypadku powyżej 3500Hz powinno wpłynąć to znacząco na zwiększenie efektywności takiego zestawu. W tym przypadku mi osobiście na efektywność nie zależy, ale mimo wszystko przyzwoite zestawy głośnikowe tego typu są raczej zawsze wyposażone w zwrotnice dla obu torów. 

Użytkownik Malipczuk edytował ten post 25 grudzień 2014 - 03:40

• 0

#11 Malipczuk

Malipczuk

Member

• Members
  • PipPip
  • 131 postów

Napisano 25 grudzień 2014 - 03:36

Zgc40-8-580 widzę na olx'ie w przyzwoitych cenach ale trzeba by było zawieszenia górne wymienić, przyznam szczerze, że wolał bym dopłacić te 50zł czy nawet 100 i dostać zregenerowane ;)

• 0

#12 ambroży_pompka

ambroży_pompka

Member

• Members
  • PipPip
  • 356 postów

Napisano 25 grudzień 2014 - 09:14

Najpierw radzę posłuchać, i zobaczyć, że nic nie potrzeba, tym bardziej że nie słucha się głośno :)

Właśnie pełne spektrum pasma daje tym kolumnom niepowtarzalny dźwięk bez jakiejkolwiek dziurki w gamie przetwarzanych dźwięków, zawsze gdy trafiają do mnie na warsztat przyjemnie mi się ich słucha.

Powiem tyle że 2 way wymagają wzmacniacza z naprawdę solidną dawką jakości w torze średnim, kluchowate ciemno grające muły nie będą się nadawały.

Jakby co to moje 30c115 są nadal aktualne :)

• 0

#13 robert19091990

robert19091990

Member

• Members
  • PipPip
  • 144 postów
  • LokalizacjaOświęcim

Napisano 26 grudzień 2014 - 07:42

Zgc40-8-580 miałem i mogę je z czystym sumieniem polecić. W 15m2 radzą sobie bardzo dobrze i tak jak ambroży pisze - brzmienie zawdzięczają swojej prostocie :)

• 0

#14 Malipczuk

Malipczuk

Member

• Members
  • PipPip
  • 131 postów

Napisano 31 grudzień 2014 - 03:52

Ostatecznie wybrałem ZGC-40-8-581 i temat można zamknąć, obecnie oczekuje na przesyłkę. dzięki wszystkim za informacje i pomoc szczególnie panu "ambroży-pompka" kłaniam się. 

• 0

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych