Skocz do zawartości

vps z directadmin
Zdjęcie

Proszę o opinie o wzmacniaczu ''ALTUS V600''

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
40 odpowiedzi w tym temacie

#1 Altus V600

Altus V600

Member

• Members
  • PipPip
  • 32 postów
  • LokalizacjaOława

Napisano 02 grudzień 2014 - 02:27

Witam tak jak w tytule proszę o opinie na temat wzmacniacza ''altus v 600'', przytargałem takowy z pod śmietnika,razem z kolumnami altus 75 i był w stanie przyzwoitym ,poczyściłem go trochę ale nie wiem z jakimi kolumnami go sprawdzić,proszę o jakieś porady,pozdrawiam.

• 0

#2 Rafał

Rafał

Administrator

• Administrators
  • 159 postów
  • LokalizacjaUnitraFan.pl

Napisano 02 grudzień 2014 - 02:43

To jest to samo co WSH-205 tylko że na eksport.

WSH205 ma 2x65W na 4 om i 2x40W na 8 om. Ma dwa trafa 120VA (dla każdego kanału oddzielne zasilacze). Przełącznik wyjść łączy w pozycji A+B kolumny równolegle (w odróżnieniu od pozostałych podobnych wzmacniaczy krajowych, jak np WS503, gdzie kolumny łączone są szeregowo). W czasach, gdy był produkowany, był sprzętem z bardzo wysokiej półki. 
We wzmacniaczu tym zastosowano kilka niespotykanych powszechnie wówczas rozwiązań (nie tylko w polskim sprzęcie).

• 0

Oficjalna Grupa na Facebooku: https://www.facebook.com/ForumUNITRA

#3 Bartosz

Bartosz

Member

• Members
  • PipPip
  • 256 postów
  • LokalizacjaGdynia/ Luzino

Napisano 02 grudzień 2014 - 03:43

We wzmacniaczu tym zastosowano kilka niespotykanych powszechnie wówczas rozwiązań (nie tylko w polskim sprzęcie).

Jakie na przykład?

• 0

"Całujcie mnie wszyscy w dupę" J. Tuwim

#4 mar74

mar74

Member

• Members
  • PipPip
  • 53 postów
  • LokalizacjaSandomierz

Napisano 02 grudzień 2014 - 05:11

Witam tak jak w tytule proszę o opinie na temat wzmacniacza ''altus v 600'', przytargałem takowy z pod śmietnika,razem z kolumnami altus 75

No to gratulacje, chciałbym mieć taki "unitrodajny" śmietnik w pobliżu ;)

Spokojnie możesz go podpiąć pod te altus-y.

• 0

#5 lucjan

lucjan

Member

• Members
  • PipPip
  • 279 postów

Napisano 02 grudzień 2014 - 05:18

Jakie na przykład?

No właśnie oprócz metody kopiuj-wklej przydałoby się dać jakieś rozwinięcie od siebie.

• 0

#6 robert19091990

robert19091990

Member

• Members
  • PipPip
  • 144 postów
  • LokalizacjaOświęcim

Napisano 02 grudzień 2014 - 05:55

Też jestem ciekaw tych rozwiązań. Pół żartem, pół serio -  jest szansa, że padną tu takie nazwy jak Elna, Nippon, Nichicon itp? ^_^

• 0

#7 kaf

kaf

Member

• Members
  • PipPip
  • 89 postów
  • LokalizacjaSosnowiec

Napisano 02 grudzień 2014 - 06:26

Ma dwa trafa 120VA (dla każdego kanału oddzielne zasilacze).

Nieprawda. Rozdzielone zasilanie jest tylko dla stopnia wzmacniacza mocy. Pozostałe części toru sygnałowego mają zasilanie wspólne dla obu kanałów.

Już to powtarzałem niedawno i powiem jeszcze raz - ten wzmacniacz jest tak konwencjonalny jak samolot który ma dwa skrzydła. No chyba że ktoś mi tu nagle powie, że wskaźniki wysterowania czy przekaźnik na wyjściu głośnikowym to jakiś zastrzeżony patent PRL.

Ludzie, naprawdę, chcecie być pasjonatami to zachowujcie się godnie tego "tytułu", a nie bezmyślnie powtarzajcie krążące bajki "zasłyszane przypadkiem". Wbrew pozorom to nie jest aż takie trudne.

• 2

#8 Altus V600

Altus V600

Member

• Members
  • PipPip
  • 32 postów
  • LokalizacjaOława

Napisano 02 grudzień 2014 - 08:20

to ''unitrodajny'' śmietnik koło szkoły podstawowej ;), kolega znalazł tam  amplituner który wygląda jak wzmacniacz  ws 502,i do tego korektor, ale zupełnie się na tym nie zna to obiecał mi to przynieść, kiedyś też przytargałem gramofon gs 431,ale ktoś połamał pokrywę,ale po sprawdzeniu działa doskonale,ale nie mam co z nim zrobić z powodu  braku płyt,a wracając do tematu,czyli to dobry wzmacniacz czy raczej nie?bo altusy zostały nie udolnie potraktowane butaprenem po rozpadających się zawieszeniach na głośnikach,ale jak tylko zregeneruje głośniki to zrobię foto i pokarze jak to wygląda w całości.  

• 0

#9 mar74

mar74

Member

• Members
  • PipPip
  • 53 postów
  • LokalizacjaSandomierz

Napisano 02 grudzień 2014 - 09:50

kiedyś też przytargałem gramofon gs 431,ale ktoś połamał pokrywę,ale po sprawdzeniu działa doskonale,ale nie mam co z nim zrobić z powodu  braku płyt

Jak nie masz co zrobić to chętnie przygarnę, przesyłkę opłacę :lol:

Wracając do wzmacniacza w moim odczuciu to bardzo dobry sprzęt (jak wszystkie unitry) mam 2szt, tego ustrojstwa, srebrny wsh oraz czarny pod logiem emerson.

Na Twoim miejscu skompletowałbym całą zm1006 ;)

• 0

#10 ambroży_pompka

ambroży_pompka

Member

• Members
  • PipPip
  • 356 postów

Napisano 03 grudzień 2014 - 12:21

Na Twoim miejscu skompletowałbym całą zm1006

...i wywalił za 1200 na allegro i kupił sobie porządny japoński kloc z dobrym brzmieniem.

• 0

#11 lucjan

lucjan

Member

• Members
  • PipPip
  • 279 postów

Napisano 03 grudzień 2014 - 08:34

.i wywalił za 1200 na allegro i kupił sobie porządny japoński kloc z dobrym brzmieniem.

Damianie-  powtarzam po raz kolejny:

To jest kwestia zainteresowań.

Dla mnie wyrzuceniem byłoby wydanie takiej kasy na plastikowy sprzęt dżapański tylko co z tego...

Każdy ma swojego fioła.

I ważne aby mieć zrozumienie i szacunek dla każdego kto ma inne zamiłowania ni my.

Ja parę lat temu wyzbyłem się japońskich zabawek bez żalu- nie sprawiały mi żadnej frajdy z posiadania.

• 0

#12 kaf

kaf

Member

• Members
  • PipPip
  • 89 postów
  • LokalizacjaSosnowiec

Napisano 03 grudzień 2014 - 08:43

Damianie- powtarzam po raz kolejny: To jest kwestia zainteresowań. Dla mnie wyrzuceniem byłoby wydanie takiej kasy na plastikowy sprzęt dżapański tylko co z tego... Każdy ma swojego fioła. I ważne aby mieć zrozumienie i szacunek dla każdego kto ma inne zamiłowania ni my. Ja parę lat temu wyzbyłem się japońskich zabawek bez żalu- nie sprawiały mi żadnej frajdy z posiadania.

Właśnie, nie zamieniajmy się w forum audiostereo, gdzie "japan" to jedyna słuszna droga.

Na Twoim miejscu skompletowałbym całą zm1006

Zobacz sobie jakie ceny osiąga MSH i TSH. Warto w nie inwestować, jak będą tylko stać i zbierać kurz na półce? Autor nic nie napisał, że słucha radia czy kaset.

• 0

#13 mar74

mar74

Member

• Members
  • PipPip
  • 53 postów
  • LokalizacjaSandomierz

Napisano 03 grudzień 2014 - 09:37

Zobacz sobie jakie ceny osiąga MSH i TSH. Warto w nie inwestować, jak będą tylko stać i zbierać kurz na półce? Autor nic nie napisał, że słucha radia czy kaset.

Oho... to się porobiło.

Przecież wcale nie każę autorowi tematu kupować deck-a i tunera, przypadkiem może znaleźć na tym "unitrodajnym" śmietniku.

• 0

#14 kaf

kaf

Member

• Members
  • PipPip
  • 89 postów
  • LokalizacjaSosnowiec

Napisano 03 grudzień 2014 - 10:14

Oho... to się porobiło. Przecież wcale nie każę autorowi tematu kupować deck-a i tunera, przypadkiem może znaleźć na tym "unitrodajnym" śmietniku.

No to niech najpierw autor powie czego oczekuje a potem my będziemy się martwić o resztę :P Bo póki co to kręcimy się wokół frazy "patrzcie co znalazłem, fajne to, nie?" :D i żadnych większych konkretów, czy w ogóle autor chce tego słuchać, sprzedać, oddać w prezencie komuś czy cośtam. No właśnie - czy sprzęt jest w pełni sprawny?

• 0

#15 Altus V600

Altus V600

Member

• Members
  • PipPip
  • 32 postów
  • LokalizacjaOława

Napisano 03 grudzień 2014 - 11:14

Witam wszystkich, dziś sprawdziłem wzmacniacz i działa normalnie ,zamówiłem do niego żarówki do wskaźników bo nie świecą,ale poza tym to gra ładnie,chciał bym skompletować całą wieże ale nie za bardzo miał bym gdzie ją ustawić ale tak  myślę że zacznę szukać reszty do tego wzmacniacza i wywalczę w domu miejsce na wyeksponowanie całego zestawu,a co do klocków ''japan'' to posiadam już konkretny klocek H/K ale osobiście to diora mi się bardziej podoba bo ma ''naturalniejszy'' dźwięki nazwijmy to wychowałem się na tym sprzęcie,a prosił bym jeszcze o opinie o kolumnach altus 140 ale tych ze złotymi napisami bo takie dziś do mnie przyjadą ze składu elektrośmieci z rozsypanymi zawiasami a słyszałem ze są gorsze od tych ze zwykłymi naklejkami,chętnie je zregeneruje i wrzuce foto,a jak tylko pojawi mi się coś w nadmiarze z unitry to się podziele bo mam małe mieszkanie i nie za bardzo jest to wszystko gdzie składać

• 0

#16 Altus V600

Altus V600

Member

• Members
  • PipPip
  • 32 postów
  • LokalizacjaOława

Napisano 03 grudzień 2014 - 11:26

A w kwestii gramofonu to  chętnie  bym go sprezentował w zamian za pomoc w z regenerowanu tych A 75, bo są w stanie  dobrym ale głośniki basowe to ruina bo ktoś ''poprzekręcał'' membrany i pourywał druty od cewek,a średnie tylko resory pogubiły,ale z transportem może być problem a raczej z zabezpieczeniem na czas transportu bo  nie posiada pokrywy i nie bardzo wiem jak go ewentualnie zabezpieczyć nie uszkadzając ramienia igły.

• 0

#17 Altus V600

Altus V600

Member

• Members
  • PipPip
  • 32 postów
  • LokalizacjaOława

Napisano 03 grudzień 2014 - 12:16

Wklejam foto wzmacniacza,później wkleję foto gramofonu. :)

Załączone pliki

• 0

#18 ambroży_pompka

ambroży_pompka

Member

• Members
  • PipPip
  • 356 postów

Napisano 03 grudzień 2014 - 12:47

To jest kwestia zainteresowań. Dla mnie wyrzuceniem byłoby wydanie takiej kasy na plastikowy sprzęt dżapański tylko co z tego...

No ale gdzie ja napisałem że plastikowy? Plastikowe to są nowe chłamy, ja mówię o starych klocach.

Kto raz pokusi się o kupienie/posłuchanie porządnego japońskiego klocka, porządnego, nie jakiegoś badziewiaka, to unitrowe zabawki będzie tylko zbierał, a nie odsłuchiwał ;]

Sam bym tego nazbierał sobie pełno, ale nie mam miejsca.

,a prosił bym jeszcze o opinie o kolumnach altus 140 ale tych ze złotymi napisami bo takie dziś do mnie przyjadą ze składu elektrośmieci z rozsypanymi zawiasami a słyszałem ze są gorsze od tych ze zwykłymi naklejkami,

Jeden pies, starsze są tylko troszkę lepiej wykonane, bo w fornirze i czasami mają boczne ścianki grubsze, dźwiękowo praktycznie to samo.

A w kwestii gramofonu to  chętnie  bym go sprezentował w zamian za pomoc w z regenerowanu tych A 75, bo są w stanie  dobrym ale głośniki basowe to ruina bo ktoś ''poprzekręcał'' membrany i pourywał druty od cewek,a średnie tylko resory pogubiły

Powiedz kolego skąd jesteś. To nie jest trudne, ale pomoc/nakierowanie jak najbardziej wskazane. Po kolejne, wystarczy że jest kosz  z magnesem, resztę można "uratować" kupując nowe części ;]

• 0

#19 lucjan

lucjan

Member

• Members
  • PipPip
  • 279 postów

Napisano 03 grudzień 2014 - 01:09

Kto raz pokusi się o kupienie/posłuchanie porządnego japońskiego klocka, porządnego, nie jakiegoś badziewiaka, to unitrowe zabawki będzie tylko zbierał, a nie odsłuchiwał ;]

Nie Panie Kolego.

To jest Twoje zdanie na temat sprzętu- wybierasz japoskie a ja Twój wybór szanuję.

To że ktoś wybiera Unitrę nie oznacza, że nic innego w życiu nie widział i nie słyszał.

Zwłaszcza gdy liczy sobie 4 dziesiątki życia i wiele sprzetu w życiu posiadał ;)

Dajmy ludziom słuchać takiego sprzętu którego dźwięk im odpowiada.

A nie kazdemu odpowiada to co Tobie (i nie oznacza to że nic innego nie widzial poza Unitrą w życiu).

I niech taka unitra kosztuje pierdylion razy więcej od japońskiego.

Każdy wydaje złotówki z własnego portwela- chce to kupuje.

Gdyby chciał to kupiłby tego pioniera smietniksa czy co tam jeszcze.

Troszkę się rozpisałem ale nie lubie gdy ludziom mówi się ze cos jest na pewno lepsze.

I drogie- jak mam kasę i zamiłowanie to i 5 tysi wydam na ZM1006.

Dla Ciebie ten zestaw to sprzętowe zero i masz prawo tak mysleć... a inni mają prawo zachwycać się na nim.

• 2

#20 ambroży_pompka

ambroży_pompka

Member

• Members
  • PipPip
  • 356 postów

Napisano 03 grudzień 2014 - 01:12

a inni mają prawo zachwycać się na nim.

I co z tego mają?

:))

• 0